Nadace prof. Vejdovského - 30 let

Dezinfekce A RESPIRÁTORY FFP 2 pro zrakově postižené

PŘIJĎTE SI PRO KAPESNÍ DEZINFEKCI PROTI VIRŮM A PRO RESPIRÁTORY TŘÍDY FFP2!


Pro osoby se zrakovým postižením zajistila Nadace prof. Vejdovského celkem 11 000 ks kapesní dezinfekce na ruce, kterou je možné okamžitě kdekoliv použít a během jedné minuty ochránit své zdraví proti všem druhům virů vč. SARS-CoV-2 a dalším bakteriím. Zároveň nadace připravila pro nevidomé a slabozraké 12 000 kusů respirátorů třídy FFP2 české výroby s evropskou certifikací, které jsou rovněž připravené zdarma k vyzvednutí.

Distribuce a instruktáž k dezinfekci a nově také respirátorům průběžně probíhá od května 2020 díky výborné spolupráci se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých na jejích odbočkách po celé ČR. Odbočky se nachází v každém kraji a ve většině bývalých okresních městech. 

O dezinfekci a respirátory mohou požádat členové i nečlenové organizace, nevidomí a těžce slabozrací – 1 ks na osobu dezinfekce (200, 100 nebo 50 ml), možno i opakovaně. Dezinfekce jsou připraveny k osobnímu vyzvednutí na odbočkách, v případě problémů s mobilitou je ve většině případů možné doručení domů. U respirátorů je možnné získat 3 ks / os., také možno opakovaně.

Při používání dezinfekce a respirátoru je důležité dodržovat bezpečnostní pokyny z instruktáže a příbalového letáku.

Sledujte informační kanály SONS a Nadace prof. Vejdovského. Před vyzvednutím dezinfekce či respirátorů ověřte pozměněnou otevírací dobu na stránkách: https://1url.cz/@SONS_kontakt , příp. na tel. č. SONS: 221 462 462 nebo se informujte na e-mailové adrese: sons@sons.cz. Kontakt přímo na nadaci: info@inpv.cz, tel.č.: 608 422 061.

Nevidomí a slabozrací se často orientují v prostoru pomocí hmatu, proto je pro ně účinná dezinfekce rukou v tomto období velmi důležitá. Respirátory zajistí větší bezpečnost před nákazou.

V roce 2020 a 2021 Nadace prof. Vejdovského zajistila pro zrakově postižené zdravotní ochranné prostředky v hodnotě přesahující 1.000.000 korun.

Na tomto místě chceme vyjádřit poděkování za obrovský projev solidarity firmám Rossmann, K2Pharm, Aveflor, OP papírna (člen skupiny Delfort), TOPRA TRADE a Kalvei, Sberbank a ČEZ.

Za dar 5 000 ks respirátorů třídy FFP2 a slevu na dalších 7 000 ks chceme vyjádřit veliké poděkování firmě GOOD MASK. Velice si této pomoci vážíme.

VŠEM ZE SRDCE MOC DĚKUJEME!


#dezinfekce #respirátor #respirátorffp2 #ochranazdraví #zrak #nevidomí #slabozrací #protozemuzu #pomaham #koronavirus #covid_19 #smejkalovkypomahaji #pomoc