Pomáháme 28 let

Dezinfekce pro zrakově postižené

PŘIJĎTE SI PRO KAPESNÍ DEZINFEKCI PROTI VIRŮM!


Pro osoby se zrakovým postižením zajistila Nadace prof. Vejdovského celkem již 8 000 ks dezinfekce na ruce, kterou je možné okamžitě kdekoliv použít a během jedné minuty ochránit své zdraví proti všem druhům virů vč. SARS-CoV-2 a bakteriím.

Distribuce a instruktáž k dezinfekci je zajištěna od 22. 10. 2020 na odbočkám po celé ČR díky výborné spolupráci se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých. Odbočky se nachází v každém kraji a ve většině bývalých okresních měst. První vydávání dezinfekce zdarma proběhlo v květnu 2020.

O dezinfekci mohou požádat členové i nečlenové organizace – 1 ks na osobu (200, 100 nebo 50 ml), je možné si ji vyzvednout osobně přímo na odbočce, v případě problémů s mobilitou je zajištěno doručení. Při používání dezinfekce dodržujte bezpečnostní pokyny z instruktáže a příbalového letáku.

Sledujte informační kanály SONS i Nadace prof. Vejdovského. Pro bližší informace týkající se vyzvednutí dezinfekce a pro ověření otevírací doby volejte na tel. č. SONS: 221 462 462 nebo se informujte na e-mailové adrese: sons@sons.cz. Případně na: info@inpv.cz nebo zavolejte do nadace: 608 422 061.

Nevidomí a slabozrací se často orientují v prostoru pomocí hmatu, proto je pro ně účinná dezinfekce rukou v tomto období velmi důležitá. Nadace prof. Vejdovského proto vynaložila na její pořízení částku 242.000 Kč.

Na tomto místě chceme poděkovat všem partnerům za obrovskou vlnu solidarity a vstřícnosti. Finančně pořízení dezinfekce podpořil také Nadační fond Sberbank částkou 71.000 Kč a Nadace ČEZ částkou 50.000 Kč. Za velikou podporu při 1. vlně pandemie chceme dále poděkovat firmám K2Pharm, Aveflor, OP papírna (člen skupiny Delfort), TopraTrade a Kalvei a mnoha báječným lidem, kteří si nepřáli být jmenováni, protože chtěli „jen“ pomoci.

Při 2. vlně chceme poděkovat za podporu firmě Aveflor, a. s., která poskytla mimořádnou slevu.

VŠEM ZE SRDCE VELICE DĚKUJEME!
#dezinfekce #zrak #nevidomí #slabozrací #protozemuzu #pomaham #koronavirus #covid_19 #smejkalovkypomahaji #pomoc