Nadace prof. Vejdovského - 30 let

Pomáháme Aničce

pomáháme aničce

Jak Aniččce pomoci...

1. Stáhněte si aplikaci Rossmann do svého mobilního telefonu nebo tabletu.

2. V aplikaci můžete ihned využít různé slevové kupony na svůj nákup v drogerii a parfumerii Rossmann, za které získáte body. 

3. V sekci Kupony - Pomáhejte srdcem pak můžete hlasovat, tedy proměnit body na hlasy, přičemž 1 bod  = 1 hlas.

4. Svými hlasy přispějete Aničce na tolik potřebné pomůcky a terapie, které jsou pro rodinu velmi finančně náročné.

5. Za rodinu Aničky všem moc děkujeme!

Aniččin příběh...

Anička se od narození potýká s kombinovaným postižením, které jí v mnohém ztěžuje každodenní život. Narodila se s těžkou vadou nosného aparátu, proto je upoutána na invalidní vozík. Později se začaly objevovat také záchvaty epilepsie, dyslálie (problémy s výslovností), lehké mentální postižení a poznávání světa jí komplikují zrakové vady - nystagmus, strabismus a astigmatismus. Očka Aničku neposlouchají, velice těžko obě oči hledají společný obraz, který by jí umožnil např. přečíst písmena nebo číslice.

Anička nikdy nebude psát vlastní rukou, ale díky moderním technologiím a pomůckám, na kterých si může písmo mnohonásobně zvětšit, na kterých může psát pomocí klávesnice a s pomocí ozvučení, se jí daří dělat ve škole i celkově v životě pokroky. Má úžasnou maminku, která se jí maximálně věnuje. Společně provozují sporty vhodné pro děti s tělesným postižením, jezdí na rehabilitace a účastní se terapií, které Aničce pomáhají v dalším rozvoji.

U tohoto kombinovaného postižení se však částka každý rok za všechny kompenzační pomůcky, rehabilitace a terapie pohybuje v řádu desetitisíců korun, které by si rodina bez pomoci druhých nemohla vůbec dovolit. Hlasujte a své body z věrnostního programu ROSSMANN CLUB věnujte Aničce. Pomozme jí společně zvládnout nepřízeň osudu tak, aby mohla žít život co nejvíce naplno, vzdělávat se a být jednou samostatnější. DĚKUJEME!

O nadaci

Nadace prof. Vejdovského - nese jméno světově uznávaného očního lékaře prof. MUDr. Václava Vejdovského, DrSc. Téměř 30 let pomáhá překonávat každodenní překážky lidem s těžkým zrakovým postižením v mnoha oblastech života a pomohla tak již tisícům dětí a dospělých na celém území České republiky. Stejně jako prof. Vejdovský se nadace snaží dělat vše pro to, aby nevidomí a slabozrací mohli žít důstojný a aktivní život. Zajišťuje pomůcky, stipendia, rekvalifikace, financuje rekondiční pobyty, usiluje o kvalitní vzdělávání. Zároveň dělá vše pro prevenci vzniku závažných očních onemocnění a pomáhá je léčit nákupem nejmodernějších lékařských přístrojů. Nadace prof. Vejdovského pomáhá jednotlivcům, organizacím a rodinám a zajišťuje nejlepší dostupnou péči o zrak a kvalitnější život lidem se zrakovým handicapem.

DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE S NÁMI!