Nadace prof. Vejdovského - 30 let

Kde srdce pomáhá1.png

Jak pomoci

1. Stáhněte si aplikaci Rossmann do mobilu, tabletu, iPadu...
2. Všechny nás teď čekají vánoční úklidy a dopisy Ježíškovi, ve kterých se jistě objeví spousta přání na kosmetické a drogistické zboží. Při registraci navíc získáte kupon na zvýhodněný první nákup.
3. Při nákupu v prodejnách Rossmann, které jsou i v době pandemie otevřené, předložte svou elektronickou kartu (kód) v aplikaci.
4. Za každý nákup získáte body, které můžete věnovat právě Barunce na komunikační zařízení. Body lze posílat pouze do 15. prosince 2020.
5. Je to ve Vašich rukou. KDE vaše SRDCE POMÁHÁ, rozhodnete Vy.
Přesný návod pro zaslání bodů a pravidla naleznete: https://www.rossmann.cz/pomahame .
 
Kde srdce pomáhá2.png

Příběh Barunky

Barunka je dvouletá holčička, kterou omezuje v jejím životě Rettův syndrom - vzácné neurovývojové genetické onemocnění vázané na chromosom X. Kromě refrakční zrakové vady Barunku trápí snížené svalové napětí. V důsledku nepohyblivosti a oslabeného svalstva se Barunce také špatně dýchá a budí se ze spaní. Nemůže ovládat své tělo a ztrácí schopnost vyslovovat slabiky, které už uměla říci. Např. mama, papu, brm brm ad. Dle Barunčiny maminky je Barunka uvězněna ve svém těle, což způsobuje časté návaly vzteku z bezmoci, protože Barunka nemůže říct, co zrovna potřebuje. Např. pokud má hlad, žízeň, je jí moc teplo nebo naopak zima.
Barunka potřebuje speciální pomůcku - oční navigaci Tobii PCEye. Malá lišta se přichytí na monitor a přes USB se připojí k počítači. Její kamery snímají pohled uživatele a umisťují kurzor myši na obrazovku podle toho, kam se uživatel dívá. Kliknutí se provede delším pohledem do jednoho místa. Tobii PCEye Plus snímá oční pohyby s vysokou přesností a slouží k plné náhradě klávesnice a myši. Disponuje také hlasovým výstupem, které může předříkávat. Pokud se např. na monitoru objeví na fotce rohlík, pomůcka Barunce obrázek pojmenuje. Komunikační zařízení je odzkoušeno i u jiných pacientů s Rettovým syndromem po celém světě, zejména v USA, kde už běžně pomáhá při každodenních úkonech. V budoucnu pomůže Barunce i číst a psát. Základní cena pomůcky je přes 100.000 Kč.
Věříme, že s Rossmannem, v rámci kampaně Kde srdce pomáhá, se podaří potřebnou částku na pomůcku pro Barunku získat a že z ní bude opět veselá holčička.
 
Kde srdce pomáhá3.png