Nadace prof. Vejdovského - 30 let

Kde srdce pomáhá se společností rossmann

Sbírejte v aplikaci Rossmann body za nákupy a pomozme společně nadaným studentům se zbytky zraku, kteří navštěvují Konzervatoř. J. Deyla v Praze. Pomůžeme jim tak s uplatněním na trhu práce v budoucnu. 

Pomoci můžete od 26. 10. až do 22. 11. 2022. DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE S NÁMI!

Brýle OrCam pro studenty hudby se zbytky zraku

Studium hudby je pro nevidomé, lidi s praktickou slepotou a slabozraké jednou z mála oblastí, ve které mohou v budoucnu získat uplatnění jako učitelé hudby, ladiči pian, zpěváci nebo jako muzikanti hrající na hudební nástroj. Takové studium umožňuje již léta pro studenty se zrakovým postižením Konzervatoř J. Deyla v Praze, kde jsou na handicapované kladeny stejné nároky jako na dobře vidící studenty. Tím je zachována kvalita studia a také uplatnění absolventů.

Velikou pomocí při studiu a celkově v životě při kompenzaci zraku jsou dnes moderní pomůcky s hlasovým výstupem, např. brýle OrCam s připevněnou kamerou a umělou inteligencí. Brýle se snadno ovládají, umí číst text, rozeznávat obličeje a předměty, barvy a bankovky, ale i venkovní cedule (názvy ulic) nebo oznámit aktuální datum a čas.

Pomůcky s hlasovým výstupem jsou dnes nezbytnou součástí života nevidomých a slabozrakých. Díky nim mohou být samostatnější, studovat, pracovat a najít tak smysl svého života. Pořízení brýlí OrCam vyjde na cca 135.000 Kč. Hlasujte a svými body z věrnostního programu ROSSMANN CLUB pomozte studentům s praktickou slepotou věnovat se hudbě a dalším činnostem, pomůcka od vás jim zásadně změní život.

Nadace prof. Vejdovského již 30 let pomáhá lidem s těžkým zrakovým postižením překonávat každodenní překážky v mnoha oblastech života. Pomohla tak již tisícům dětí a dospělých na celém území České republiky. Nadace nese jméno světově uznávaného očního lékaře prof. MUDr. Václava Vejdovského, DrSc. Stejně jako Vejdovský se nadace snaží dělat vše pro to, aby nevidomí a slabozrací mohli žít důstojný a aktivní život. Zajišťujeme pomůcky, stipendia a rekvalifikace, financujeme rekondiční pobyty a usilujeme o kvalitní vzdělávání. Zároveň děláme vše pro prevenci vzniku závažných očních onemocnění a podporujeme léčbu nákupem nejmodernějších lékařských přístrojů.

Studentka KJD.jpg