Nadace prof. Vejdovského - 30 let

pro Elišku - aukce brýlí

Pro Elišku. Tak by se dala pojmenovat aukce slunečních brýlí, která probíhá do 20. 7. 2022 na Aukro.cz: https://aukro.cz/dobrocinna-aukce-slunecnich-bryli....
Eliška je holčička s těžkým zrakovým postižením a středně těžkým mentálním postižením a v září půjde do 1. třídy základní školy.
Co to pro Elišku a její rodiče znamená?
Kromě běžných pomůcek, jako jsou různé učebnice, sešity, pera a pastelky bude Eliška potřebovat speciální kompenzační pomůcky, které jí budou zvětšovat písmo, nebo jí pomohou text a číslice přečíst. Budou to ale také další pomůcky, které děti běžně při výuce nepotřebují, protože na písmenka a další dobře vidí. Pro rodiče jsou to nemalé finanční prostředky v řádu desetitisíců navíc. V tomto ohledu to má Eliška výrazně těžší, ale můžeme to změnit!
Pomozme společně Elišce zvládnout první třídu! Z aukce brýlí budou pořízeny přesně ty pomůcky, které bude Eliška k výuce potřebovat. Zároveň výslednou částku z aukce paní Simona Kijonková zdvojnásobí, tím se šance na všechny potřebné pomůcky pro Elišku zásadně zvýší.
POMŮŽE AUKCE BRÝLÍ - MŮŽETE TO BÝT PRÁVĚ VY
Sluneční brýle se budou přes léto určitě hodit. Tyto brýle mají samozřejmě UV filtr, který ochrání váš zrak před negativními vlivy ultrafialového záření sluníčka, mají navíc šmrnc, jsou vyrobeny dle nejnovějších módních trendů, budou vám slušet, a pokaždé, když si je nasadíte, budete vědět, že jste právě těmito brýlemi pomohli někomu, kdo to opravdu potřeboval. Elišce.
Aukci pořádá Alensa.cz a Nadační fond Simony Kijonkové ve spolupráci s Nadací prof. Vejdovského. Nadace prof. Vejdovského pomáhá lidem s těžkým zrakovým postižením již 30 let a dary v plné výši pomáhají v nejrůznějších oblastech života.
DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE S NÁMI!
Eliška