Smejkalovky pomáhají

 

Smejkalovky pomáhají Praha 2018

Přijďte si zaběhat a podpořit dobrou věc! :-)

Čeká vás příjemné zázemí v areálu Hostivařské pláže, certifikované tratě na 3 a     10 km hostivařským lesem, měření čipovou časomírou, bohatý doprovodný program a závodit mohou i děti! Večer vás čekají koncerty několika kapel. Vystoupí např. Jaro Smejkal - patron projektu - s kapelou Burma Jones, Anna Julie Slováčková s kapelou The Primes, Kyklopband a Milan Chriss.

Letos běžíme pro Kyklopband - kapelu složenou převážně z nevidomých hudebníků, kteří nutně potřebují řidiče a průvodce. Je to veselá parta lidí, tak je v tom nenechejme samotné!

Těšíme se na Vaši účast!

ONLINE REGISTRACE ZDE

KOMPLETNÍ PROPOZICE A PROGRAM ZDE

AKCE JE MOŽNÉ SE ZÚČASTNIT JAKO BĚŽEC I NEBĚŽEC

- na doprovodný program vstupné 90 Kč/dospělí, 60 Kč/dítě (100-140 cm), běžci vstupné neplatí

Pozvánka na běh od legendárního gólmana Dominika Haška, který rovněž poběží rodinný běh na 3 km a předá spolu s patronem projektu Jarem Smejkalem ceny vítězům

Pozvánka od patrona projektu a frontmana kapely Burma Jones Jara Smejkala, který poběží trasu 10 km a večer vystoupí s kapelou na koncertu

POMÁHEJTE S NÁMI!

#protozemuzu #pomaham #behempomaham

O projektu Smejkalovky pomáhají

Projekt Smejkalovky pomáhají navázal na předchozí ročníky projektu Cvičení s Monikou (titulní píseň Za lásku se bít pro projekt složil a nazpíval zpěvák Michal David a je možné si ji poslechnout na našich akcích).a přesunul se z tělocvičen do parků, kde sportujeme a pomáháme na čerstvém vzduchu. Projekt má za úkol sbližovat svět zrakově postižených a lidí, kteří se s tímto problémem ještě nesetkali.

Patronem projektu se stal zpěvák Jaro Smejkal, jehož image jsou právě nedioptrické brýle – Smejkalovky, které je možno zakoupit na této sportovní akci.

První ročník projektu se uskutečnil 22. 5. 2015 v Olomouci–Čechových sadech a pomohl nevidomé paní Marii K., která trpí cukrovkou a je upoutána na vozík. Výtěžek byl věnován na kompenzační pomůcku s hlasovým výstupem, díky níž je paní Marie výrazně samostatnější.

2. ročníku se 25. 5. 2016 v Olomouci-Smetanových sadech zúčastnil také legendární gólman Dominik Hašek. Z výtěžku byl podpořen nákup lékařského přístroje na předoperační vyšetření krevního řečiště očí, a to bez kontrastní látky, na kterou jsou někteří pacienti alergičtí. Také jsme pomohli panu P. s těžkou slabozrakostí, který si nemohl dovolit zakoupení nových brýlí s vysokými dioptiremi.

3. ročník byl věnován nevidomému sportovci a držiteli mnoha ocenění Aleši Moravcovi, kterému 24. 5. 2017 sportovci vyběhali příspěvek na doplatek kompenzační pomůcky s hlasovým výstupem, díky níž není tolik závislý na pomoci druhých.

4. ročník patří kapele Kyklopband - mladým lidem, jejichž příběhy jsou velmi inspirativní. I přes vážný handicap, který je postihl již při narození nebo během života, se snaží ostatním dodávat energii a inspirovat je k aktivnímu životu. Aby sami mohli provozovat to, co jim dělá největší radost - hudbu - potřebují vidoucího průvodce a řidiče, který je bezpečně dopraví na jejich koncerty. Výtěžek ze 4. ročníku půjde právě na tento účel.

Letos proběhl první závod v květnu 2018 v Olomouci-Smetanových sadech. Závod na 10 km je v Olomouci součástí Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje, dříve také Hanáckého poháru.

Druhý závod na 3 a 10 km se uskuteční 13. 9. 2018 v odpoledních a večerních hodinách také v Praze, a to v hostivařském lesoparku. Zázemí pro běžce je připraveno v areálu Hostivařská pláž. Tratě v Hostivaři na 3 a 10 km jsou certifikovány. V odpoledních hodinách mohou soutěžit i děti, pro jednotlivce i rodiny je připraven doprovodný program a večerní koncerty. Všichni interpreti se vzali honoráře ve prospěch těm, kterým touto formou pomáhají.

Díky všem zúčastněným se daří navodit krásnou atmosféru. Sportovcům i sponzorům tímto velice děkujeme za velkou podporu a za to, že nejsou lhostejní a pomáhají těm, kteří to potřebují.

Více o Smejkalovkách pomáhají v článcích níže:

Článek v Olomouckém deníku - I. ročník

Článek v Olomouckých listech – II. ročník

FB stránky Smejkalovky pomáhají