Smejkalovky pomáhají

 

Smejkalovky pomáhají - Praha 2018

Přijďte si zaběhat a podpořit dobrou věc! :-)

Čeká vás příjemné zázemí v areálu Hostivařské pláže, certifikované tratě na 3 a     10 km hostivařským lesem, měření čipovou časomírou, bohatý doprovodný program a závodit mohou i děti! Večer vás čekají koncerty několika kapel. Vystoupí např. Jaro Smejkal - patron projektu - s kapelou Burma Jones a další!

Letos běžíme pro Kyklopband - kapelu složenou převážně z nevidomých hudebníků, kteří potřebují řidiče a průvodce. Je to veselá parta lidí, tak je v tom nenechejme samotné!

Těšíme se na Vaši účast!

ONLINE REGISTRACE ZDE

KOMPLETNÍ PROPOZICE ZDE

Pozvánka na běh od legendárního Dominika Haška, který rovněž poběží rodinný běh na 3 km a předá spolu s patronem projektu Jarem Smejkalem ceny vítězům

Pozvánka od patrona projektu a frontmana kapely Burma Jones Jara Smejkala, který poběží trasu 10 km a večer vystoupí s kapelou na koncertu

O projektu Smejkalovky pomáhají

Projekt Smejkalovky pomáhají navázal na předchozí ročníky projektu Cvičení s Monikou a přesunul se z tělocvičen do parků, kde sportujeme a pomáháme na čerstvém vzduchu. Projekt má za úkol sbližovat svět zrakově postižených a lidí, kteří se s tímto problémem ještě nesetkali.

Patronem projektu se stal zpěvák Jaro Smejkal, jehož image jsou právě nedioptrické brýle – Smejkalovky, které je možno zakoupit na této sportovní akci.

První ročník projektu se uskutečnil 22. 8. 2015 v Olomouci–Čechových sadech, 2. ročníku se pak 25. 8. 2016 v Olomouci-Smetanových sadech zúčastnil také legendární gólman Dominik Hašek. 3. ročník byl věnován nevidomému sportovci a držiteli mnoha ocenění Aleši Moravcovi, kterému 24. 5. 2017 sportovci vyběhali příspěvek na doplatek kompenzační pomůcky s hlasovým výstupem, díky níž je výrazně samostatnější.

Výtěžek z prvního ročníku projektu se nadace rozhodla věnovat na nákup kompenzační pomůcky pro nevidomou paní Marii K., která trpí cukrovkou a je upoutána na vozík. Z výtěžku druhého ročníku byl podpořen nákup lékařského přístroje na předoperační vyšetření krevního řečiště očí, a to bez kontrastní látky, na kterou jsou někteří pacienti alergičtí. Přístroj umožňuje vyšetření bez této kontrastní látky a poskytuje další důležité informace.

Závod na 10 km je olomouckém závodu součástí Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje, dříve také Hanáckého poháru.

V roce 2018 se uskuteční 13. 9. 2018 v odpoledních a večerních hodinách také závod na 3 a 10 km také v Praze, a to v hostivařském lesoparku. Zázemí pro běžce je připraveno v areálu Hostivařská pláž. Pro zajištění kvality závodu se v Praze řídíme standardy Českého atletického svazu a tratě v Hostivaři na 3 a 10 km jsou certifikovány. V odpoledních hodinách mohou soutěžit i děti, pro všechny je připraven doprovodný program a večerní koncerty. Všichni interpreti se vzali honoráře ve prospěch těm, kterým touto formou pomáhají.

Díky všem zúčastněným se daří navodit krásnou atmosféru. Sportovcům i sponzorům tímto velice děkujeme za velkou podporu a za to, že nejsou lhostejní a pomáhají těm, kteří to potřebují.

Více o Smejkalovkách pomáhají v článcích níže:

Článek v Olomouckém deníku - I. ročník

Článek v Olomouckých listech – II. ročník

FB stránky Smejkalovky pomáhají