Nadace prof. Vejdovského - 30 let

Umění do ucha

Nadace prof. Vejdovského uvádí "Umění do ucha". Nápad vznikl hned na začátku ledna roku 2021 v návaznosti na milou spolupráci s Divadelním souborem Hostivice a při rozhovorech po telefonu s někdejší pacientkou Václava Vejdovského a bývalou zdravotní sestřičkou Miloslavou. S touto milou paní, jejíž manžel byl herec, jsme si začali volat pravidelně a projekt s myšlenkou potěšit více lidí hezkým slovem do ucha byl na světě.

"Umění do ucha" je tu pro všechny milovníky a příznivce umění. Propojuje profesionální a neprofesionální umělce s posluchači prostřednictvím telefonu a umožňuje alespoň minimální sociální interakci, "kontakt", čímž se odlišuje od běžného umění ze záznamu v TV, rozhlase apod. Zejména v této neradostné době je potřeba lidem pozvednout náladu, odnést je na křídlech umění aspoň na chvíli daleko od každodenního života, stereotypu, od všech starostí... Díky projektu si mohou hlavně osamělí lidé a senioři umění nadále vychutnat naživo, bezpečně, z domova, přirozeně relaxovat a udržet si tolik důležitou zdravou a pozitivní mysl.
Umění navíc může pomáhat v podobě dobrovolného příspěvku lidem s těžkým zrakovým postižením.

 

Jak to funguje?

1. Vyplňte a odešlete REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ. Vaše žádost o "Umění do ucha" se automaticky dostane do pořadníku. "Umění do ucha" můžete i věnovat svému blízkému v rodině, přátelům a známým.
 
PRO UMĚLCE - Chcete se stát součástí projektu "Umění do ucha"? Je to jednoduché a účast je možné individuálně přizpůsobit. Napište nám na: info@inpv.cz .
 
2. Zhruba v týdenním předstihu Vám přijde na mobilní telefon textová zpráva s upřesněním termínu a času, kdy Vám umělec zavolá, dle Vašich preferencí uvedených ve formuláři. V případě, že nevlastníte mobil, ale pouze pevnou linku, Vám datum a čas Vašeho "Umění do ucha" sdělíme po telefonu.

3. Ve stanoveném termínu a časovém úseku Vám zavolá ze skrytého (neznámého) čísla umělec a přečte Vám (nebo zazpívá, zahraje) do ucha Vámi vybraný druh umění. Maximální délka "Umění do ucha" je 15-30 min. Dále je možné po dohodě s umělcem čas prodloužit.
 
4. Pošlete to dál - sdílejte radost z umění tím, že nevidomým a slabozrakým pomůžete žít důstojný život! Pošlete libovolnou výši daru na sbírkový účet Nadace prof. Vejdovského, č. ú.: 9980287/0100, do textu prosím uveďte své jméno, příjmení a město (místo pobytu). Všechny dary v plné výši budou použity na konkrétní účel pomoci - kompenzační pomůcky, studium, rekvalifikace, lékařské přístroje a další. Na dar je možné vystavit potvrzení. DĚKUJEME!

5. Registrovat se pro "Umění do ucha" můžete i opakovaně.

DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE S NÁMI!
DĚKUJEME, ŽE PODPORUJETE UMĚNÍ!

Do projektu se již zapojili tito umělci

Jméno interpreta Medailon - o interpretovi Druh "Umění do ucha"
Taťjana Medvecká

Už 45 let je členkou Národního divadla v Praze, věnuje se také dabingu, práci v rozhlase, natáčí filmy, seriály, získala několik ocenění jako např. dvakrát cenu Thálie, Český lev, Františka Filipovského za dabing, Neviditelný herec ad.

Próza, poezie.

Alena Štréblová

Jsem herečka, vystudovala jsem DAMU a nyní jsem členkou činohry Národního divadla v Praze.

Epika - román, povídka, sci-fi, detektivka, pohádka ad.

Michaela Nosková 

Muzikalová a operetní zpěvačka, herečka.

Zpěv, poezie, čtení beletrie, vlastní nabídka - po domluvě při telefonátu.

Jana Trojanovà

Herečka, moderátorka Českého rozhlasu Vltava, spoluzakladatelka divadelní společnosti INDIGO company (více na: www.janatrojanova.cz).

Epika - román, povídka, sci-fi, detektivka, pohádka ad.

Tomáš Bareš

Jsem 25letý herec. Rád tančím, maluji obrazy a mám rád vše, co je krásné a pohladí na duši. Věřím v zázraky a opravdovou lásku.

Povídky, poezie, próza, vlastní nabídka - po domluvě při telefonátu.

Jana Kosová 

Divadlo sice provozuji pouze amatérsky, ale "vonělo" mi už od dětství. Profesně se poslední roky věnuji homeopatii a různým energeticko-masérským technikám. Mám ráda legraci, přírodu, dobré víno... 

Čtení z duchovně povznášející literatury. 

Pavlína Jonášová

Členka divadelního souboru Hostivice. V divadle hraji převážně komediální role. Mezi mé oblíbené spisovatele patří např. John Irving, Jo Nesbo  nebo Evžen Boček.

Epika - román, povídka, sci-fi, detektivka, pohádka ad.

Jitka Kubešová 

Píšu knihy, fejetony ze života s tím, že se zaměřuji svou tematikou především na ženy a jejich prožívání života.  Po přečtení mých fejetonů zjistíte, že v tom nejste samy.

Epika - román, povídka, sci-fi, detektivka, pohádka ad.

Jana Rybková 

Jsem spisovatelka, loni mi vyšla moje první kniha ze tří sepsaných s názvem Připrav se a leť. Jde o sbírku melodických veršovaných básní, balad a textů písní.

Poezie.
 
Umění do ucha
 
#protozemuzu #pomaham #mameradiumeni #zijemekulturou