Nadace prof. Vejdovského - 30 let

vítání léta

Charitativní akce s Modrými anděli pro čtyřletou Medu

Srdečně vás zveme na krásnou akci, která se uskuteční 1. 7. 2023 od 13 do 18 h v prostranství RZ Na Šancích, které spadá pod Prahu 15.

Společně strávíme příjemné odpoledne s báječnými hudebníky i tanečníky a doprovodným programem pro malé i velké.

Již můžeme prozradit, na koho se můžete těšit.

Na akci vytoupí:

  • kapela Malý Šraml bývalého šlapeťáka Jirky Pánka
  • nevidomý zpěvák Radek Žalud přezdívaný český Bocelli
  • děti ze ZUŠ Hostivař
  • hlavní představitelé muzikálu Ostrov pokladů Kristýna Selešiová a Tomáš Ringel
  • zpěvačka a moderátorka Daisy Deborah Donatello s programem pro děti
  • Anita Jirovská s muzikálovými písněmi
  • kytarista Standa Snížek
  • (jedno překvapení)

Akci bude moderovat známý moderátor z TV CNN Prima News a Fajn rádia a také populární youtuber Karel Zídka a zástupkyně nadace, zpěvačka, moderátorka a koučka Dagmar Sýkorová.

Celou akci pořádají pro Nadaci prof. Vejdovského a tedy pro čtyřletou holčičku Medu Modří andělé - členové IZS a mezinárodního motorkářského klubu Punishers LE MC.

Velké poděkování patří městské části Prahy 15 za umožnění konání akce a technickou podporu.

PRO MEDU

Akce se koná pro dívenku Medu s těžkým zrakovým postižením.

Meda je čtyřletá veselá a upovídaná holčička. Má dvě starší sestry. Hned v porodnici ji byl na obou očích diagnostikován šedý zákal. Následně se rozvinul zánět v očích, který se dlouho nedařilo vyléčit. V důsledku léčby se pak přidružil zelený zákal, který značně zhoršil vidění. Proběhlo několik operací v Česku, bohužel se ale lékařům nepodařilo nitrooční tlak stabilizovat. Následně rodiče kontaktovali zahraniční pracoviště v Londýně, kde zvolili jiný postup, který se v České republice neprovádí, a po třech operacích se postupně podařilo nitrooční tlak Medě v očích snížit.

Po operaci začali rodiče s Medou každodenně cvičit zrak s okluzí na několik hodin denně a podstoupili rehabilitace kvůli opožděnému motorickému vývoji. Dnes má Meda 17 dioptrií, chodí do běžné školky s asistencí a poměrně dobře své zrakové omezení v prostoru zvládá. Detaily však rozlišuje jen do jisté míry, vidění zůstává rozmazané. Po zánětech očí je bohužel světloplachá, takže ven chodí s brýlemi s filtry.

Doma je s ní veliká legrace, pusu skoro nezavře a pamatuje si všechno, co slyší.

Medě v rozvoji pomohou kompenzační pomůcky, které vytvoří vhodné podmínky pro vzdělávání a další poznávání světa. Umožní jí např. zvětšit si písmenka, čísla a obrázky, případně jí text, když bude mít unavená očka, pomůcky přečtou. Pomoci mohou i rekondice.

Akce se nese v duchu motta: Aby Meda zůstala veselou holčičkou.

JAK POMOCI

  • Medě můžete pomoci zasláním dárcovské SMS ve tvaru: DMS KUK 190 na telefonní číslo: 87777. (Cena jedné DMS je 190 Kč, Meda obdrží 189 Kč.)
  • Zasláním daru na sbírkový účet: 9980287/0100, do textu poznámky prosím uveďte heslo: MEDA.

  

Meda

Vítání léta - pro Medu