Nadace prof. Vejdovského - 30 let

Milí přátelé nadace a projektu Smejkalovky pomáhají,

 

každý ročník je pro nás všechny velkou výzvou se spoustou proměnných. Např. vždy objednáváme hezké počasí, ale málokdy sluníčko vydrží po celou dobu závodů a programu. Letos nám to skoro i vyšlo! 

 

Jsme proto velice rádi, že se akce zúčastňujete ve stále větším počtu, ačkoliv nám dva ročníky doba covidová proměnila na onlinové. Nezklamali jste, přišli jste, vydrželi jste i v lijáku, podali perfektní výkon a pomohli jste.

 

Letos běžíme / pochodujeme pro devítiletou Marušku s těžkým zrakovým postižením, která potřebuje kompenzační pomůcky a další pomoc, aby zvládala běžný život, přípravu do školy, mohla se rozvíjet a být co nejvíce aktivní.

 

Miniseriál běhů jsme zahájili tradičně v Olomouci, Smetanových sadech, 25. dubna 2023 v odpoledních hodinách. Pokračovat budeme v Praze a následně také v Plzni v rámci Boleveckého běhu. Ale zpět k úspěšné akci v Olomouci.

 

Společně s dobrovolníky, běžci i účastníky doprovodného programu a s dalšími dárci se podařilo získat krásných 26.640 Kč a dary pro Marušku stále přicházejí. Jste báječní! Děkujeme! Veškeré dary ze startovného a doprovodného programu či dárcovských SMS a darů zasílaných na sbírkový účet: 9980287/0100 s heslem v textu: MARUŠKA pomohou právě malé Marušce, kterou jste měli možnost osobně potkat přímo na akci, kam přijela se svou rodinou. Její příběh si můžete přečíst také na našich webových či facebookových stránkách nebo na instagramu pod jménem @nadaceprofvejdovskeho .

 

Všem zúčastněným velice děkujeme, přidává se také rodina Marušky, rodiče Vaše pomoc nejednou velmi dojala a posílají upřímné díky. Náklady spojené se zrakovým handicapem Marušky pro vytvoření vhodného prostředí a podmínek jdou do tisíců korun. Vaše pomoc je tedy obrovská a každá koruna pomáhá.

 

Velké poděkování patří rovněž našim dlouholetým partnerům, kteří vždy věnují krásné a hodnotné ceny pro vítěze, zajišťují pitný režim pro běžce a také občerstvení. I letos pomohli firma Rossmann, Teekanne a Olma.

Se zajištěním akce velice pomohli Výstaviště Flóra Olomouc, Jan Krejčí z Rotary klubu Olomouc, Dětský domov Šance, Základní škola CREDO, Restaurace Fontána a Hrad pro děti.

 

O dohled na časomíru, tratě a bezpečnost se postaral náš skvělý, už této funkce dobře znalý hlavní rozhodčí Libor Teplíček se svým týmem dobrovolníků-asistentů.

 

Akce by nebyla úspěšná bez našich skvělých dobrovolníků ze Střední školy polygrafické a CÍRKEVNÍHO GYMNÁZIA NĚMECKÉHO ŘÁDU a také přátel olomoucké odbočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých. Za dlouhodobou podporu bychom chtěli poděkovat Denise Haicové, Monice Kučerové a Janu Příborskému.

 

O doprovodný program v podobě ukázky několika sportů se postarala Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Lidé si tak mohli vyzkoušet jízdu na tandemu, pedalu, chůzi s bílou holí, zahrát fotbálek s ozvučeným míčem, zaskákat přes švihadlo nebo zkusit nordic walking – vše s klapkami na očích, nebo bez nich. Děkujeme za odborný přístup a krásnou ukázku sportů, které mohou provozovat i lidé se zrakovým handicapem.

 

A velké poděkování patří také serverům Olomoucko.cz, Liga 100, Kudy z nudy, Běhej.com a Bezva běh a Českému rozhlasu Olomouc.

 

Říká se – nejlepší na konec. Poděkování patří také patronovi projektu – zpěváku Jarovi Smejkalovi za krásné pěvecké vystoupení a skvělý sportovní výkon.

 

Bez všech výše uvedených by akci nebylo možné zorganizovat. Ještě jednou tedy:

 

DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE S NÁMI!

 

Odkaz na kompletní fotogalerii: 

Fotogalerie - Smejkalovky pomáhají - IX. ročník - Olomouc 25. 4. 2023