Pomáhejte s námi...

Nadace nese jméno světově uznávaného očního lékaře Prof. MUDr. Václava Vejdovského, DrSc. Pomáháme překonávat každodenní překážky lidem s těžkým zrakovým postižením. Stejně tak jako Prof. MUDr. Václav Vejdovský, DrSc. se snažíme dělat vše pro to, aby lidé se zrakovým handicapem mohli žít důstojný život. Zároveň usilujeme o prevenci vzniku závažných očních onemocnění a snížení rizika pooperačních komplikací.

O příspěvcích rozhodují přední odborníci z oblasti oftalmologie, tyflopedie, ekonomie a práva a lidé se zrakovým postižením, kteří mají dlouholetou osobní zkušenost. Každý Váš dar je věnován na zdolání překážek lidem s těžkým zrakovým handicapem.

Podpořit můžete konkrétní projekty

 • Smejkalovky pomáhají


  Registrace na IV. ročník tradičního projektu Smejkalovky pomáhají byl odstartován! Opět se poběží několik tras, běžet mohou děti i dospělí, připraven je i bohatý doprovodný progarm.

  Více informací

 • Lupa pro seniory na Hodonínsku

  Postupem času dochází u lidí ve vyšším věku ke zhoršení vidění a jemné motoriky. Aby mohli senioři žít dále aktivní život, navštěvují na Hodonínsku centrum denních služeb Homediss. Zvětšovací stolní lupa jim umožní pohodlné čtení novin a knih, psaní či ruční práce. Zlepšeme podmínky a udělejme radost těm, kteří se od narození starali o nás.


  Cílová částka: 70.000 Kč
  Pomohli jste: 6.000 Kč

  Více informací

Úspěšně ukončené projekty

   • Pomoz mi prohlédnout si svět
     

    Pomoz mi prohlédnout si svět

    Tuto crowdfundingovou sbírkumůžete podpořit na https://www.nfpomoci.cz/project/pomoz-mi-prohlednout-si-svet.

    I předčasně narozené dítě chce vidět svou mámu a tátu. Včasná diagnostika a léčba jim to umožní. Bez vhodných lékařských přístrojů jim ale hrozí život ve tmě. Sbírka probíhá ve spolupráci s Nadačním fondem pomoci Karla Janečka.

    Více informací

   • Dražba vzácné plakety od Dominika Haška

    Součástí sbírky Pomoz mi prohlédnout si svět je dražba vzácné plakety od jednoho z nejlepších gólmanů v historii NHL Dominika Haška z jeho posledního zápasu za tým Buffalo Sabres, kde vychytal svůj 55. shutout.

    Více informací

   • Kolo pro Barunku

    ,,To kolo je hustý.'' ☺️ ,,Budu mu říkat Blesk.'',,Já už z toho kola neslezu.'' ☺️ Po další projížďce: ,,Já chci ještě!" To byly bezprostředně první reakce Barunky po předání pro ni na míru vyrobeného kola, aby mohla bezpečně sportovat.

    VIDEO

    Více informací