Titulní obr 2020.png

Pomáhejte s námi...

Nadace nese jméno světově uznávaného očního lékaře Prof. MUDr. Václava Vejdovského, DrSc. Pomáháme překonávat každodenní překážky lidem s těžkým zrakovým postižením. Stejně tak jako Prof. MUDr. Václav Vejdovský, DrSc., se snažíme dělat vše pro to, aby lidé se zrakovým handicapem mohli žít důstojný život. Zároveň usilujeme o prevenci vzniku závažných očních onemocnění a snížení rizika pooperačních komplikací.

O příspěvcích rozhodují přední odborníci z oblasti oftalmologie, tyflopedie, ekonomie a práva a lidé se zrakovým postižením, kteří mají dlouholetou osobní zkušenost. Každý Váš dar je do poslední koruny věnován na zdolání překážek lidem s těžkým zrakovým handicapem a na prevenci a léčbu závažných očních onemocnění.

Chraňte se před koronavirem. Poslechněte si ve videu, jak správně manipulovat s rouškou, aby vám skutečně pomohla chránit zdraví. Pokud roušku ještě nemáte, kontaktujte nás!

Podpořit můžete konkrétní projekty

O KNIZE A JAK OBJEDNAT KNIHU VÁCLAV VEJDOVSKÝ

Kniha Václav Vejdovský

 


Úspěšně ukončené projekty

Smejkalovky pomáhají - V. ročník

Smejkalovky pomáhají 2019

PRO ROK 2019 ÚSPĚŠNĚ UKONČENO.

Smejkalovky pomáhají je již tradiční akce pro celou rodinu. Součástí je běžecký miniseriál pro vytrvalostní i sváteční běžce, trasu na 3 km si mohou projít i ti nejmenší krásnými parky klidným tempem. Součástí akce je také dětský den a bohatý doprovodný program. Celý výtěžek do poslední koruny vždy pomáhá konkrétním lidem s těžkým zrakovým postižením. Letos běžíme / pochodujeme a hrajeme pro dvě devítileté dívenky Aničky, které nevidí na písmenka. Společně jim pomůžeme zajistit pomůcky pro nácvik četby a přípravu do školy.

Více informací

Smejkalovky pomáhají - Praha 2018

Smejkalovky pomáhají - Praha 2018

PRO ROK 2018 ÚSPĚŠNĚ UKONČENO.

V ROCE 2018 SE DÍKY PROJEKTU PODAŘILO ZAJISTIT NEVIDOMÝM HUDEBNÍKŮM ŘIDIČE A PRŮVODCE NA KONCERTY DLE ODHADU KAPELNÍKA NA DOBU 3 LET.

DĚKUJEME!

Smejkalovky pomáhají je již tradiční běžecký závod, který je součástí několika běžeckých seriálů. Součástí je také dětský den a bohatý doprovodný program. Celý výtěžek vždy pomůže konkrétní osobě.

Více informací

Lupa pro seniory na Hodonínsku

ÚSPĚŠNĚ UKONČENO. DĚKUJEME.

Centrum se rozhodlo zbylou částku doplatit ze svých zdrojů.

Postupem času dochází u lidí ve vyšším věku ke zhoršení vidění a jemné motoriky. Aby mohli senioři žít dále aktivní život, navštěvují na Hodonínsku centrum denních služeb Homediss. Zvětšovací stolní lupa jim umožní pohodlné čtení novin a knih, psaní či ruční práce. Zlepšeme podmínky a udělejme radost těm, kteří se od narození starali o nás.

Cílová částka: 40.000 Kč
Pomohli jste: 23.804 Kč

Více informací

Smejkalovky pomáhají - Olomouc

23. 5. 2018 proběhl v Olomouci-Smetanových sadech IV. ročník tradičního projektu Smejkalovky pomáhají. I letos jsme pomohli konkrétním lidem s těžkým zrakovým postižením.

Více informací

Pomoz mi prohlédnout si svět

Pomoz mi prohlédnout si svět

Sbírka úspěšně ukončena!

I předčasně narozené dítě chce vidět svou mámu a tátu. Včasná diagnostika a léčba jim to umožní. Bez vhodných lékařských přístrojů jim ale hrozí život ve tmě. Sbírka probíhá ve spolupráci s Nadačním fondem pomoci Karla Janečka.

Více informací

Dražba vzácné plakety od Dominika Haška

Plaketa od Dominika Haška pomůže předčasně narozeným dětem. Úspěšně vydraženo.

Součástí sbírky Pomoz mi prohlédnout si svět je dražba vzácné plakety od jednoho z nejlepších gólmanů v historii NHL Dominika Haška z jeho posledního zápasu za tým Buffalo Sabres, kde vychytal svůj 55. shutout.

Více informací