Nadace prof. Vejdovského - 30 let

Smejkalovky pomáhají - VI. ročník

Olomouc - 18.- 31. 5. 2020

,,Dezinfekce pro nevidomé a slabozraké"

STOP KORONAVIRU

 

PROPOZICE

 

O PROJEKTU KOMU POMÁHÁME CHCI PŘISPĚT

 

Vzhledem k mimořádné situaci letos běžíme a sportujeme za upravených podmínek

Pojďme se nadýchat čerstvého vzduchu a u toho pomoci!

Nevidomí a slabozrací jsou v době pandemie ohroženější skupinou, protože v běžném životě používají pro lepší orientaci hmat - letošní výtěžek z projektu, který proběhne 18. až 31. května, bude použit na nákup kapesní dezinfekce pro zrakově postižené po celé ČR!

V roce 2020 můžete mít ze svého sportovního výkonu opět dvojnásobně větší radost! Pomůžete totiž ochránit zdraví. Osoby se zrakovým postižením nemohou nosit v době karantény rukavice - ty by jim totiž ztížily orientaci např. při manipulaci s bankomatem, při nákupu potravin a dalších činnostech, také často cestují MHD, pak se dotýkají pomůcek... Některé přikládají i k obličeji. To vše představuje zvýšené riziko nákazy koronavirem. Pomozme ochránit jejich zdraví!

Letos nemůžeme program Smejkalovek uskutečnit v té míře, jak jsme už všichni zvyklí. Běžná účast překračuje 100 povolených osob. Nákup dezinfekce ale můžete podpořit virtuálně - symbolickým zápisným 150 Kč (nebo vyšším) a zaběhnutím trasy dle mapky - viz propozice v Olomouci-Smetanových sadech, nebo si zvolit svou oblíbenou trasu. A to hned ve 4 dnech! Od 18. do 21. května.

A POZOR! LETOS si můžete trasu zaběhnout a projít pohodovým tempem, NEBO TAKÉ NOVĚ zajet na kole, in-line bruslích a koloběžkách. Vše se počítá!

Pošlete nám pak fotografii, pochlubte se výsledkem! Fotky je možné zasílat do 3. 6. 2020

Po připsání zápisného a zaslání fotografie (Vás nebo oblíbeného místa, udělejte snímek obrazovky z jakékoliv apky, kde bude zobrazena trasa a za jakou dobu jste ji zvládli a zašlete přes facebook, instagram, twitter nebo na e-mail: info@inpv.cz) od nás navíc obdržíte elektronickou medaili a diplom. :-) Fotografie zveřejníme na webových stránkách a sociálních sítích.

#dezinfekcenevidomýmaslabozrakým #protozemuzu #pomaham #tvůjčasmásmysl #sportempomaham

Smejkalovky pomáhají

Společně pro dobrou věc.

Dobrovolníci

Ani špatné počasí nás nezastaví.

Bohatý doprovodný program

Bohatý doprovodný program (příští rok určitě!)